SPA Turcianske Teplice

Turcianske Teplice (Turčianske Teplice) jest jednym z najstarszych i zarazem najczęściej odwiedzanych centrów SPA na Słowacji. Pierwsze pisane wzmianki o SPA pochodzą z 1281 roku. Wnioskuje się że obszar był już zamieszkiwany w XI wieku. Wioska była założona w 1351 roku na terenach należących do rodziny Hajsky. Więcej informacji na temat SPA w dziale SPA Turcianske Teplice: Historia SPA.

Letnia, gorąca, siarczkowa, bogata w dwutlenek-węgla, magnezowo wapienna i średnio mineralizowana woda mineralna jest wykorzystywana podczas zabiegów leczniczych. Temperatura wody wacha się od 35,2 do 44,5 stopni Celsjusza. Temperatura pijalnych wód mineralnych wacha się od 42,7 do 45,2 stopni Celsjusza. Szczegółowe informacje na temat sposobów leczenie w sanatorium spa można znaleźć w dziale SPA Turcianske Teplice: Sposoby leczenia.

Jeżeli szukasz informacji na temat możliwości zakwaterowania w uzdrowisku Turcianske Teplice oraz informacji na temat oferty SPA to zapraszamy na stronę SPA Turcianske Teplice: Hotele i zakwaterowanie.

Jeżeli szukasz informacji jak możesz spędzić wolny czas w centrum SPA Turcianske Teplice lub zastanawiasz się co ciekawego można znaleźć w okolicy to zapraszamy do działu SPA Turcianske Teplice: Okolica.

Jeżeli nie wiesz jak dojechać do sanatorium Turcianske Teplice to warto odwiedzić stronę SPA Turcianske Teplice: Dojazd.

Jeżeli mają Państwo jakieś uwagi lub propozycje współpracy związane ze stroną internetową spa.turcianske-teplice.info to prosimy o kontakt.

SPA Turcianske Teplice : Nowości

brak nowości na liście.